Повернутися до вибору прогулянки

ПАНЬКІВЩИНА: ВІД ЛАТИНСЬКОГО КВАРТАЛУ — ДО УКРАЇНСЬКОГО ПАРНАСУ

trip1_2

В самому центрі Києва, посеред потоків людей і транспорту, на схилах долини Либеді лежить історичний район під назвою Паньківщина, осередок творчості і розуму минулого століття.

Місцево-оглядова прогулянка “Паньківщина: від Латинського кварталу – до українського Парнасу”, створена у межах проекту Української бібліотечної асоціації «Як тебе не любити, Києве мій!», занурить Вас у період кінця ХІХ-початку ХХ століття, коли зародився і розвивався просвітницький дух Києва. З прогулянки Ви дізнаєтесь, як київський Університет став центром української еліти, київського аналогу “Латинського кварталу” і не тільки. Паньківщина є історичною перлиною Києва, де жили, навчалися, працювали, творили видатні люди України, такі як Михайло Грушевський, Леся Українка, Микола Лисенко, Михайло Старицький, Євген Чиколенко і багато інших. Саме тут у Києві формувалась українська інтелегенція, тут зароджувалися ідеї, обговорювалися, вирішувалися всі українські (культурні та громадські) справи. Тут вирувало бурхливе, інтенсивне творче життя. «Українським Парнасом» назвали цей осередок культури сучасники. А скільки віршів народилось на тернистих шляхах Ботанічного саду!

Тригодинний маршрут пролягає вулицями Льва Толстого, Саксаганского, Тарасівською та Паньківською. Запрошуємо бажаючих насолодитися оповіддю про те, як зростав і змінювався інтелектуальний центр Києва, та про його жителів — творчих, завзятих та знаменитих. Пішохідна прогулянка стежками видатних просвітників і діячів культури України є цікавим та корисним дозвіллям для гостей та мешканців Києва.

Перелік основних об’єктів:

 • Національна наукова медична бібліотека України, особняк мецената О.Терещенка (вул. Льва Толстого, 7)
 • Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка, пам’ятник Тарасу Шевченку у однойменному парку
 • Музей ім. Богдана і Варвари Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17)
 • Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського
 • Садиба Маріїнської громади сестер-жалібниць
 • Музей видатних діячів української культури
 • Міська спеціалізована молодіжна бібліотека «Молода гвардія»
 • Ботанічний сад ім. ак. В.О. Фоміна

УВАГА! Графік проведення, поданий нижче, є загальним для всіх прогулянок! Натисніть на відповідну дати аби побачити назву прогулянки, що відбудеться у цей день!

Графік екскурсій
Записатися на прогулянку

Просимо реєструвати кожну людину окремо!

Ваше прізвище та ім'я (обов'язково).

Ваш email (обов'язково)

Телефон

Ваш вік

Виберіть екскурсію:

Вкажіть дату екскурсії

Введіть ПІБ гіда для екскурсії

Відгуки про екскурсію

 1. Валентина
  Гід, що проводив екскурсію: Бахін Сергй

  Дуже люблю екскурсії і відвідала чимало. Але таку чудову не пригадаю! Майже 4 години пролетіли як 5 хвилин, просто не віриться, що пройшли і прослухали так багато! Прогулянка Паньківщиною з Сергієм Бахіним піднімає настрій, підвищує патріотичний дух, пробуджує гордість за свою країну і співвітчизників, про яких розповідав екскурсовод. Відчувається величезна праця в підготовці цього маршруту, високий професійний рівень і любов до справи. Щира подяка за отримане задоволення і найкращі побажання всім, хто підготував нам такий подарунок!!!

 2. Тетяна
  Гід, що проводив екскурсію: Сергій Бахін

  Вже більше доби перебуваю під враженням від ескурсії Панківщини. Не дивлячись на довжину івеликої кількості інформації час пролетів дуже швидко. Дізналася дуже багато нового, відкрила для себе нових видатних імен, з’явилося бажання більше про них дізнатися. Велика подяка і найкращі побажання ескурсоводу сергію бахіну і всім хто допомагав у підготовці цього маршруту. Чекатиму нових маршрутів.

 3. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Бахін Сергій Анатолійович

  Щиро дякую за чудову екскурсію !Багато відкриттів! Прекрасний гід! Єдина ложка дьогтю, на жаль, це те, що через транспорт погано було чути цінну інформацію.
  Бажаю успіхів! Велика вдячність ВАМ, що робите таку велику справу! Хай береже ВАС Господь!

 4. Марія Євгенівна
  Гід, що проводив екскурсію: Бахін С.А.

  Дуже задоволені(з подругою). Навіть не підозрювали,що в Києві є ще так багато невідомого.Гід чудово , грамотно і цікаво провів єкскурсію.Дякую. Чекаємо продовження.

 5. Вікторія
  Гід, що проводив екскурсію: Бахін Сергій

  Дуже дякую за екскурсію. Сподобалося все. Сергій дуже щира та освідчена людина, було дуже цікаво, відкрила для себе багато нового. З великим задоволенням піду на інші маршрути, хочу дізнатися більше про Киів, про Украіну та іі іі патріотів.

 6. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Бахін Сергій Анатолійович

  Дуже дякую за цікаву екскурсію «Від Латинського квартала до українського парнасу». Для мене, як мешканця цього району у недалекому минулому, були відкриття. Бажаю всім гідам натхнення в прогулянках по Києву.

 7. Оксана
  Гід, що проводив екскурсію: Сергій

  Дуже-дуже дякую за цікаву екскурсію, гарні емоції та враження. Настільки пізнавально і цікаво, що відчуття втоми взагалі не відчувалось, отримаала навпаки заряд бадьорості на весь наступний робочий тиждень. Сергію велика вдячність.

 8. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Ткаченко Ніна

  Отримала велике задоволення від почутого та побаченого. Було приємно відкривате щось нове там, де , як гадалося, усе знаєш з дитинства. Щира вдячність за чудову екскурсію! Особливо слід відзначити те, з якою турботою гід ставилася до екскурсантів: турбувалася про наші голови, щоб не перегрілися, пропонуючи шапочки від сонця, робила зупинки у затінку. Ще раз красно дякую увесь колектив, який розробляв та проводив екскурсію! Хай ВАМ щастить!

 9. Оксана

  Доброго дня! Інформація стосовно місця зустрічі на прогулянку 13.06 буде сьогодні розіслала на вказану Вами електронну пошту!

 10. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Сергій Бахін

  Дякую за чудову екскурсію, за науку про минуле… Екскурсовод подарував чудові розповіді про історію нашого рідного Киева. Недарма люди кажуть, що без минулого – немає майбутнього. А в нас воно буде!

 11. Валерія
  Гід, що проводив екскурсію: Вікторія Польова

  Дякую пані Вікторії за проведену екскурсію і вітаю з успішним дебютом!
  Було цікаво, несподівано, слушно і влучно.
  Взагалі чудовий проект, дякую всім, хто це придумав і втілює!

 12. Ірина

  Доброго дня! Прошу надати інформацію стосовно місця зустрічі на прогулянку 13.07.2015р.

  1. Вікторія

   Інформація про прогулянку буде надіслана заздалегідь електронним листом у п’ятницю чи у суботу.

 13. Віталій
  Гід, що проводив екскурсію: Вікторія Польова, Лариса Кострикіна

  Чудові враження від екскурсії! Щиро дякуємо пані Вікторії та пані Ларисі за цікаву й змістовну інформацію. Приємно було відкрити для себе щось нове у так ніби добре знайомому. Мій фільм про цю екскурсію буде ще довго нагадувати про цю неординарну подію. https://youtu.be/44FyHAY3MjQ

 14. Денис
  Гід, що проводив екскурсію: Лариса

  Щира подяка,Ларисі Олексіївні,за чудову екскурсію,отримав багато вражень,дізнався про цікаві факти та події які відбувались у Києві.Приемна атмосфера,професіоналізм,та цікава розповідь екскурсовода протягом усієї прогулянки,додає сил та бадьорості для проходження маршруту з легкістю та задоволенням.Дякую Вам,наснаги,успіхів,та хай щастить!:)

 15. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Лариса Кострикіна

  Давно вже дізналась про проект «Як тебе не любити, Києве мій!», але все не знаходила часу, щоб приєднатися до будь-якого екскурсійного туру… І от сьогоднішня екскурсія стала для мене першою серед чотирьох запропонованих турів. Якщо висловити свої враження одним реченням. то це — чим більше я дізнаюсь про щось, тим більше розумію, що дуже багато ще мені невідомо. Давно вже люблю цю частину Києва, де сьогодні проходила екскурсія, отже вважала, що досить непогано її знаю, а от завдяки захопленим розповідям пані Лариса, зрозуміла, що багато інформації для мене ще було невідомо. Щиро дякую нашому екскурсоводу — пані Ларисі, яка не дивлячись на спеку та велику чисельність групи, намагалась донести до нас якнайбільше цікавої та пізнавальної інформації, і таким чином передавала нам своє захоплення нашим красенем — Києвом. Отже, тепер буду намагатися найближчим часом відвідати і інші три екскурсійні тури. Всім співробітникам цього проекту дякую за вашу роботу та бажаю нескінченної наснаги у будь-яких ваших справах!

 16. Мария
  Гід, що проводив екскурсію: Кострикіна Лариса

  Прекрасная экскурсовод, любит и вдохновляет Киевом. Спасибо Вам.

  1. Кострикіна Лариса
   Гід, що проводив екскурсію: Кострикіна Лариса

   Добрий день! Щиро дякую вам за відгуки та побажання.
   8 серпня був дуже спекотний день. Але 25 любителів історії Києва пройшли весь шлях від Латинського кварталу до Українського Парнасу Я вдячна всім за ентузіазм, любов до Києва і своєї історії. Особлива повага — пенсіонерам! Дякую вам, що ми були разом ці 3,5 години.
   До нових зустрічей в екскурсійному Києві. З повагою, екскурсовод Лариса Кострикіна.

 17. Анастасия Трасковская
  Гід, що проводив екскурсію: Бахін Сергій Анатолійович

  Очень благодарна за сегодняшнюю экскурсию. Оправданы все мои ожидания: очень интересным рассказом приоткрывается завеса истории знакомого и родного города.
  Организаторам, нашему экскурсоводу, сотрудникам медицинской библиотеки и музея Леси Украинки, а так же компании которая выдержала 4х часовую прогулку ещё раз большое спасибо!

 18. Мірошниченко Марина
  Гід, що проводив екскурсію: Бахін Сергій

  Дякуємо пану Сергію Бахіну за чудову прогулянку! Дізнались багато нового про своє місто, пройшлися з дитинства знайомими вулицями і отримали заряд сильний позитивної енергії. Обов’язково ще раз повернемося сюди: відвідати музеї Грушевського, Лесі Україники, Лисенка. Медична бібліотека справила велике враження!
  Успіхів і наснаги!

 19. Олена
  Гід, що проводив екскурсію: Лариса Кострикіна

  Велика подяка пані Ларисі за сьогоднішню захоплюючу прогулянку 11 вересня. Я узнала багато цікавого про рідне місто, особливо сподобались тихі куточки, такі як музей Грушевського.
  Обов`язково відвідаю цей музей і ше звичайно Парнас.

 20. Влада
  Гід, що проводив екскурсію: Лариса Кострикіна

  Всім доброго дня!
  Дуже вдячна за пізнавальну екскурсію!!!
  Ніколи не думала, що майже 4 годи пішого туру пройдуть на одному подиху. Лариса дуже цікаво, легко з любов’ю до Києва розповідає про нього, да так, що мимо волі ніби окунаєшся в той період!!!!
  Дуже вдячна Ларисі за позитивні враження. Творчих успіхів та натхнення Вам бажаю!!!!

 21. Marina
  Гід, що проводив екскурсію: 10.10.2015

  It was a fantastic day for a group of librarians from Moldova who visited Kiev. The city tour guided by Larisa and Victoria was extremely interesting, both are so knowledgably. We are eager to suggest to others to take this tour. Good luck and enjoy visiting lovely Kiev.

  1. Кострикіна Лариса

   Hello,
   I am very glad that I and Viktoriya could get aсquainted you with Kiev. It was very nice to communicate with you though it was no much time for it…I will be very happy to meet you and your friends again on excursions 《Let me introduce-This is your Kiev!》or on other excursions of Travel Community «Skorohod»,https://www.facebook.com/groups/867482506623115/.

   Sincerely yours,

   Larisa Kostrikina

 22. Виктория Семенова
  Гід, що проводив екскурсію: Кострикіна Лариса

  Отличная экскурсия! Море впечатлений и позитива. 4 часа пролетели незаметно. Спасибо за любовь и интерес к Киеву, его истории.

 23. Яна
  Гід, що проводив екскурсію: Лариса Кострыкина

  Замечательная экскурсия: 4 часа на свежем воздухе, интересные истории о родном городе, открыли для себя новые музеи.
  Большое спасибо нашему гиду Ларисе за прекрасно проведенное время!

Залишити відгук про екскурсію