Повернутися до вибору прогулянки

«TERRA INCOGNITA У ЦЕНТРІ КИЄВА»

banner3

Цей район колись був околицею Києва, а зараз став майже його центральною частиною.

Як район заселення Лук’янівка почала інтенсивно забудовуватися після руйнівної повені   1845 р., коли багато жителів Подолу залишися без даху над головою. Спочатку розселення мало хаотичний характер, і тільки в 60-х роках з явилися вулиці, які збереглися й до нашого часу і носять назви Мельникова (колишня Велика   Дорогожицька), Дегтерьовська (Старий Житомирський шлях), Артема (Львівська), Герцена, Половецька, Татарська, Овруцька та ін. На сторінках історії Лук’янівки викарбувані імена письменника Степана Васильченка, композитора Миколи Леонтовича, художника Олександра Мурашка, відважного дослідника Отто Шмідта, академіка Кащенка, співця лук’янівських садів, неперевершеного майстра слова К. Паустовського та багатьох інших.

Перші трамваї рушили Києвом з Лук’янівського депо. В Києві завжди полюбляли гучні назви: «Київською Швейцарією» був названий відтинок траси, що пролягав схилами Реп’яхового Яру і спускався на Куренівку, «Монмартр» для своїх друзів почав створювати О.Мурашко, «Київським Єрусалимом» називалася церква Cв.Федора, «Лігво Змія Горинича» знаходиться на схилах Смородинського узвозу , територію ПАГу до цього часу називають «Дачею Хрущова».

Лук’янівка — це благодійні заклади (Народний дім тверезості, Єврейська лікарня, дитячі притулки, школи домоводства, богадільні, благодійні заклади Дегтерьова) та заводи (ім.Артема та Кабельний), церкви та мечеть, затишні зелені сквери та старовинні особняки… Тут все дихає історією і не цурається ритмів сучасності.

Всіх, кого вабить незвідане, чарівне, мальовниче, запрошуємо на прогулянку Лук’янівкою — Terra incognita у центрі Києва. Налаштовуйтеся на активний інтелектуальний відпочинок.

Перелік основних обєктів:

 • Лук’янівська площа
 • Вулиця Мельникова
 • Сквер ім.І.Котляревського
 • Особняк Е.Брандтмана
 • «Дача Хрущова»
 • «Київський Єрусалим»
 • Будинок, де проживала Олена Пчілка
 • Вулиця Багговутівська
 • Бібліотека ім.Т.Шевченка для дорослих

УВАГА! Графік проведення, поданий нижче, є загальним для всіх прогулянок! Натисніть на відповідну дати аби побачити назву прогулянки, що відбудеться у цей день!

Графік екскурсій
Записатися на прогулянку

Просимо реєструвати кожну людину окремо!

Ваше прізвище та ім'я (обов'язково).

Ваш email (обов'язково)

Телефон

Ваш вік

Виберіть екскурсію:

Вкажіть дату екскурсії

Введіть ПІБ гіда для екскурсії

Відгуки про екскурсію

 1. Заруба Н.И.
  Гід, що проводив екскурсію: Сергій Бахін

  Большое спасибо! Узнала много нового о тех местах где прошло детство.
  Очень хотела бы принять учаситие в экскурсии по Лукьяновке 24мая.
  Сообщите есть ли ещё возможность записи. К сожалению запись через сайт уже закрыта.
  Меня зовут Заруба Наталья Игоревна. Мне 67 лет. Мой телефон 099 561 37 53.

  С уважением,
  Заруба Н.И.

 2. Марія
  Гід, що проводив екскурсію: Гребельник Наталія Анатоліївна

  Щиро дякую за екскурсію!
  Сьогодні була на екскурсії Лук’янівкою. Такі екскурсії справляють враження безперервності історії, нашого місця в ній. Наповнюють життєвий прості улюбленого Києва подіями, сенсами і персоналіями. І надихають на дослідження історії. Одразу захотілось перечитати все дотичне і дослідити навколишнє.
  Книга «Особняки Києва», про яку ми говорили, і якої вже немає в продажу. Ось тут в інтернеті можна почитати: http://www.alyoshin.ru/Files/publika/malakov/malakov_000.html

 3. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Гребельник Наталія

  Було дуже цікаво! Дуже вдячна гіду за прекрасну екскурсію! Вона була проведена з відчуттям любові до Києва, Лук’янівки. Начебто пройли небагато, а отримали «гігабайтну» інформацію. Ніколи не думала, що місце, з яким пов’язані мої двічі студентські роки, роки роботи, приховують стільки таємниць! Багато вражень залишили відвідини бібліотеки для дорослих імені Тараса Шевченка. Там був дійсно теплий прийом! Окрім того, можна було ознайомитися з різноманітними книжками, у т.ч. і з історії Києва. Вельми вдячна за проведену роботу! Творчих успіхів і всього самого кращого!

 4. Леся
  Гід, що проводив екскурсію: Гребельник Наталія

  7 червня ходили на чудову ексурсію. Дуже -дуже дякую! Багато нового відкрили для себе.Радує, що є такі ексурсії, коли створюється атмосфера: наче ти- серед друзів.Та ще й не просто, а й знавців своєї справи. Інформація подана зрозуміло і цікаво. Добре продумані зупинки для ексурсії (у тіні, можна було і трохи присісти і відпочити). Незважаючи на те, що було спекотно, ні секунди не жаліємо про з користю проведений час. Відчувається, що готувалися екскурсоводи старанно і грунтовно, із запалом.Коли пробігаєш по вулицях рідного міста, багато чого не помічаєш. Дякую, що нагадали, що слід звертати увагу на чудові будівлі, поки вони ще є, та милуватися містом. У самій же бібліотеці для дорослих ім.Т.Шевченка зустріли тепло. Тепла атмосфера, хороша підбірка книг про Київ і прохолодна вода))) Чекатимемо з нетерпінням ще на ексурсії!!!!Творчих успіхів і наснаги!!!!

 5. Білозерова Лариса
  Гід, що проводив екскурсію: Гребельник Наталія

  Сегодня все особенное. Я решила побороть болезнь клином — просто выйти наконец на улицу. А там!!! Солнце, люди, свежий воздух, библиотекари!!!
  Они меня реанимировали Смайлик «smile» Наталия Гребельник и Тамара Кузьминова из Шевченковской библиотеки для взрослых провели волонтерскую экскурсию неизвестной Лукьяновкой. Она так и называется «TERRA INCOGNITA У ЦЕНТРІ КИЄВА». Это проект авторских экскурсий «Прогулянки улюбленим містом», который курирует Украинская библиотечная ассоциация. (все на сайте УБА).
  Оказывается, приметный дом на Лукьяновской площади, похожий на розовое пироженое, был и Домом трезвости и ДК, Евгения Мирошниченко мечтала создать в его стенах «Новую оперу».
  За забором долгостроя на площади — модерное здание электростанции, которая вырабатывала энергию для первого не только в Киеве, но и в Российйской империи трамвая. Башмаки страхового агента, заряженные на исполнение финансовых мечтаний. Особняки и доходные дома известных граждан: архитекторов, юристов, врачей по Мельниковской.
  Модерн-дом с ирисами (автор также создал Дом с кошками на Гоголевской) очень понравился, хелп — дом требует внимания, надо сохранить его в первозданном виде!
  Парк Котляревского, «дача Хрущева», Киевский Иерусалим. Цоколь разрушенного храма СВ. Федора с точной копией Гроба Господня, разрушенного в 1934-м. Храм был «крепкий орешек» — взрывали по частям, первые этажи соседних сталинок сложены из церковных камней. Жители их взирают на закрытые тентом из полиэтилена и деревянных конструкций раскопы храма, покуривая на балконах. Пока охрана раскопа на энтузиастах.
  Прошли мимо «почившего в бозе» кабельного заводе. Такой гигант и стоит теперь без дела — только зря дом художника Мурашко разрушили. Завод расширялся и поглотил его, а сохранить не догадались ((
  Закончили прогулку в библиотеке. там очень душевно, хорошие фонды. удобные залы, везде цветы, виноград в окно! Записывайтесь, приходите, абонемент бесплатный. А заведующая пани Наталия ещё и краевед, готовит следующую экскурсию по Татарке.

 6. Віталій
  Гід, що проводив екскурсію: Наталія Гребельник, Тамара Кузьмінова

  Чи добре ми знаємо Лук’янівку? Не будемо поспішати давати ствердну відповідь. Загадкова Лук’янівка, що розташувалася в центрі Києва, зберігає чимало таємниць. Про це під час захоплюючої прогулянки вулицями цієї terra incognita цікаво й змістовно розповіли нам пані Наталія та пані Тамара. Бажаємо їм нових творчих успіхів і з задоволенням візьмемо участь в наступних екскурсіях. Віртуальні враження від екскурсії 19 липня втілені в моєму фільмі «Загадкова Лук’янівка», який можна переглянути тут: https://youtu.be/FFnXAjvpj8I

 7. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Наталія Гребельник, Тамара Кузьмінова

  Щиро дякую за таку цікаву та наповнену екскурсію. Ми тут живемо, але багато чого не знали, не уявляли, не звертали увагу на цікаві деталі. Завдякі цій екскурсії, узнали багатого нового. Бажаю Вам подальших творчих успіхів!

 8. Шевченко Людмила
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила, Залізецька Віра

  Хочу подякувати всіх учасників прогулянки по Лукьянівці у неділю 13 вересня. Незважаючи на вітер, дощ, та холодну погоду, всі стійко пройшли 3- годинним екскурсійним маршрутом. Окрема подяка Наталії Анатоліївні Гребельник за теплу зустріч та гарячий чай в приміщенні бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка. Атмосфера в бібліотеці була настільки душевною та радушною, що ми ще більш години спілкувалися та слухали цікаві розповіді та спогади про Київ наших ексукрсантів. Скільки цікавих людей живе поряд з нами! Щиро дякую всім!

 9. Чарєй Тетяна
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила

  Я вдячна за таку чудову екскурсію. Дізналася багато нового про район, який я ніби-то знала. Дуже цікаво було слухати про видатних людей, яки мешкали тут, пам»ятки архитектури і мистецтва. Такі подорожі відкривають очі на ті сторонки історії Україні, про які ми знали так мало, викликають бажання вивчати історію нашої країни і міста. Людмила створила прекрасну атмосферу нашої прогулянки професійним викладенням матеріалу, доброзичливістю, умінням захопити слухачів. Вдячна за теплий прийом у бібліотеці, дуже затишно і по-домашньому.
  З нетерпінням чекаю наступної екскурсії і зустрічі з прекрасним гідом Людмилою Шевченко.

 10. Виктория Семенова
  Гід, що проводив екскурсію: Наталья Гребельник и Тамара Кузьминова

  Отличная работа! Радует, что существуют в наше время фанаты своего дела. Спасибо за интересный материал и любовь к Киеву.

 11. вадим
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила, Залізецька Віра

  Спасибо за то, что дарите нам, наш любимый Киев !

 12. Бавенко Вадим
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила

  Замечательная экскурсия! Много интересной информации о местах, которые давно известны. Эрудированный, информационно наполненный и очень интересный рассказ и показ. СПАСИБО!

 13. Анна
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко та Залізецька Віра

  Неперевершено!
  Цілий пласт багатої, професійно підібраної інформації та цікаві об`экти показу.
  Красива літературна мова та чудова, доброзичлива манера розповіді.
  Велика подяка за подію, яка за формою є безкоштовна, але за наповненняням по-справжньому фахова та змістовна.
  Щиро раджу відвідати ….

 14. Наталія Зінченко
  Гід, що проводив екскурсію: Гіди: Наталія Гребельник та Тамара Кузьмінова

  Дякую за екскурсію.
  Гіди: Наталія Гребельник та Тамара Кузьмінова, як вправні майстрині, кладучи хрестик до хрестика, створюють барвисті вишиванки, створили своє власне чудове полотно Лук’янівки. Занурюючись в глибини історії немовби збирачи перлів в глибини океану, підбирали перлину до перлини, збираючи розкішне коштовне намисто навколо залюбленого куточка Києва.
  Щиро бажаю творчої наснаги і продовження подорожі Татаркою.

 15. Оля
  Гід, що проводив екскурсію: Наталія Гребельник та Тамара Кузьмінова

  Вкотре хочу подякувати проекту, та особисто — гідам, що з неймовірною душевністю дарують нам нові знання, настрій, натхнення. Я перелічила лише дрібницю зі всіх скарбів, що нам були подаровані на прогулянці. Окремо хочеться відзначити, з якою теплотою нас запросили в бібліотеку імені Т.Г.Шевченка, ми трішки відновили сили, освіжилися і, ніби в музеї, насолоджувались цікавими книжками про наше улюблене місто, красивими гобеленами, і не тільки. Ви — неймовірні! Вам — ще більше вдячних екскурсантів, відвідувачів, гарної погоди не тільки на вулиці, а й у серці! Будьте здорові й щасливі! Дякуємо!!!

 16. Онищенко Людмила
  Гід, що проводив екскурсію: Наталія Гребельник, Тамара Кузьмінова

  23.10.2016
  Екскурсія чудова! Живеш в цьому районі, кожного дня проходиш повз будинки і будівлі, парки і не знаєш скільки цікавого ховають вони. Величезне спасибі нашим гідам за їх роботу. З цікавістю буду чекати нового сезону, щоб продовжити знайомство і зустрічі з рідним і таким загадковим містом

 17. Ірина
  Гід, що проводив екскурсію: Наталія Гребельник

  23.04.2017 Сегодня была на экскурсии — очень понравилось! Это была первая экскурсия, которую я посетила в рамках проекта. Наталья Анатольевна так интересно рассказывала! Обязательно еще раз схожу и буду рекомендовать своим знакомым. Спасибо!

Залишити відгук про екскурсію