Кудрявець — вчить та надихає!

banner

Продовжуємо мандрівку провулками Кудрявця!

І зараз наша дорога прямує туди, де більш століття назад поставали будинки народної освіти. Де коштами та клопотаннями київських меценатів будувались заклади задля розвитку освіти та науки серед всіх верств населення.

Ви почуєте розповідь про створення Народної аудиторії та Комерційного училища, величні будівлі яких і зараз є архітектурною прикрасою Бульварно — Кудрявської вулиці. Дізнаєтесь про історію закладення та розбудови жіночих навчальних закладів – Торгівельної школи та Вищих Жіночих курсів. Про відомих випускниць – Анну Ахматову, Зінаїду Тулуб.

Ми поговоримо про видатних київських архітекторів, що зводили ці пам’ятки – В.Рикова, Г.Шлейфера, М.Артинова, В.Ніколаєва, О.Кобелєва. А, також, про відомих діячів культури та мистецтва, які створювали тут осередок освіти та культури – М.Лисенка, О.Кошиця, П.Тичину.

Ми пройдемо повз будинки, де жили та працювали поважні освітяни – університетські викладачі та науковці – А.Думанський, С.Тимошенко, О.Скоморохов, В.Артоболевський, історики, публіцисти та письменники – В.Щербина, Є.Кивлицький, М.Зеров, Павло та Зінаїда Тулуб, О.Теліга. Це люди, які формували наукову та громадську думку свого часу.

Наша прогулянка продовжиться навкруг Обсерваторного пагорба, де ви побачите будинки стилю модерн початку минулого століття, а також твори так званого «стріт-арт» — новітнього мистецтва 21 ст. Роздивитесь Будинок з котами на Гоголівській, та цілу низку будівель на Чеховському провулку та вул. Липинського (колишній Чапаєва), і почуєте розповідь про архітекторів, що зводили ці шедеври – В.Безсмертного, М.Гарденіна, М.Клуга.

Чудовими затишними скверами – В.Чкалова та О.Гончара, ми пройдемо до літературного осереддя нашого міста. Ці парки та дворики надихали на творчість письменників та поетів декількох поколінь. Серед них видатні постаті О.Гончара, П.Тичини, В.Сосюри, М.Рильського, К.Паустовського та Б.Пастернака. Тут — на пам’ятнику Олесю Гончару прочитаємо слова поета, що й зараз вчать та надихають – на творчість, на працю, на життя:

 • «З любові – творчість
 • З любові — щастя людське»

Закінчимо нашу прогулянку в Бібліотеці ім. А.Міцкевича на вул. Липинського, 16.

Перелік основних об’єктів:

 • Будинок з котами на вул. Гоголівській
 • Садиба художника В.Орловського
 • Будинок Народної Аудиторії
 • Будинок Комерційного училища
 • Колишній особняк Р.Штейнгеля
 • Будинок Дитячої амбулаторії
 • Мурал на будинку по вул. Обсерваторній
 • Прибутковий будинок по Чеховському провулку, 11
 • Будинок Вищих Жіночих курсів
 • Пам’ятник В. Чкалову
 • Фонтан Термена в сквері В.Чкалова
 • Пам’ятник О.Гончару
 • Будинок, де мешкали К.Паустовський та Б.Пастернак
 • Бібліотека ім. А.Міцкевича

УВАГА! Графік проведення, поданий нижче, є загальним для всіх прогулянок! Натисніть на відповідну дати аби побачити назву прогулянки, що відбудеться у цей день!

Графік екскурсій
Записатися на прогулянку

Просимо реєструвати кожну людину окремо!

Ваше прізвище та ім'я (обов'язково).

Ваш email (обов'язково)

Телефон

Ваш вік

Виберіть екскурсію:

Вкажіть дату екскурсії

Введіть ПІБ гіда для екскурсії

Відгуки про екскурсію

 1. Володимир Дмитрович
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила та Налєскіна Ганна

  Сьогодні був на одній з найкращих екскурсій під гаслом «Прогулянки улюбленим містом». Екскурсоводи Людмила та Ганна чудово доповнювали одна одну, вони добре володіють матеріалом і вміють цікаво донести його до слухачів. Гарні враження від прогулянки не зміг зіпсувати навіть дощик. Ніхто не «зійшов з дистанції» і дві години пролетіли непомітно. Я думаю, що усі присутні будуть з вдячністю згадувати цю прогулянку. Бажаю вам подальших успіхів у вашій шляхетній справі.

 2. Надія Борисівна Грищенко
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченка, Ганна Налєскіна

  ПРОГУЛЯНКИ МІСТОМ (з блогу краєзнавчого відділу «Як тебе не любити, Києве мій» Публічної бібліотеки імені Лесі Українки)

  Вчора, 26 грудня, ми вперше побували на екскурсії, яку проводили Людмила Шевченко і Ганна Алєскіна. Зібралося понад 40 людей (серед них була і молодь, що дуже приємно було спостерігати), які бажали пройти по маршруту від Павловського скверу до вулиці Франка. Враження від екскурсії зашкалює. Екскурсоводи провели екскурсію на великому рівні: з посмішкою, з доброзичливістю, з позитивною аурою, з любов’ю до київських вулиць, будівель, пам’ятників, архітекторів. Незважаючи на «мокру» погоду, на велику кількість присутніх, було дуже «тепло» слухати про наших чудових земляків-киян: письменників, меценатів кінця ХІХ початку ХХ століття і т.д. Людмила та Ганна в ході маршруту нам передали свою любов до Києва і досі ми перебуваємо під враженням від почутого і побаченого. Спасибі їм велике! Низький уклін їм. Ми горді тим, що і в нашому столітті є такі люди, волонтери, які з великим задоволенням передають любов до рідного міста. Чекаємо зустрічей з цими, воістину, з великої літери екскурсоводами на інших маршрутах. Успіху і удачі вам!
  Користувачі відділу, працівники ДП «УкрНДНЦ

 3. Оксана
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко, Анна Налєскіна

  Велике спасибі за прогулянку, дуже часто буває на Воровського, оскільки працюю в Київському університеті імені Бориса Грінченка, але як зясувалось нічого майже не знала про Кудрявець, дуже емоційно, творчо. Нехай Новий 2016 рік принесе для Вас нові ідеї для прогулянок, додасть сил та здоровя на їх реалізацію, а ми з радістю будемо приєднуватись до нових прогулянок.

 4. Виктория Семенова
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко и Анна Налескина

  Несмотря на дождь, ветер и большое количество экскурсантов, прогулка удалась. Спасибо за доставленное удовольствие, интересную информацию. Ждем новые маршруты. С наступающими новогоднми праздниками:).

 5. Величко Галина Іванівна
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила Налєскіна Ганна

  Щиро вдячна за чудову екскурсію «Кудрявець вчить і надихає». Екскурсоводам вдалося відтворити неповторну атмосферу такого чарівного куточка нашого Києва. Ми познайомились з видатними особистостями, які творили нашу історію, з їх думками, віршами, мріями… Це дійсно вчить і надихає. Такі екскурсії дуже важливі для формування того особливого шарму вічного міста, яким безумовно є Київ.

 6. Панченко
  Гід, що проводив екскурсію: Наталія

  Дуже гарна та цікава екскурсія. Сподобалася найбільше, побувала на 3-х поки. Дуже шкодую, що не побачила вчасно анонс першої частини. рекомендація все ж лімітувати кількість учасників у групі, (не більшн 30 осіб) думаю інші для власного більш повного задоволення згодяться почекати іншої можливості. Дуже сподобалися екскурсоводи — Л. Шевченко та Г. Нелєскіна — справжні ентузіасти, котрі навіть вдало підібрали цитати та вірші згідно з тематикою екскурсії. Велике спасибі їм та проекту

 7. Шевченко Людмила
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила та Ганна Налєскіна

  Дорогі гості та учасники проекту «Як тебе не любити, Києве мій!»
  Щиро дякуємо вам за відгуки, теплі слова та побажання! Ваш ентузіазм та готовність слухати і пізнавати нове у будь-яку погоду дає наснаги рухатись далі. Кожна така прогулянка нас вчить і надихає ще більше пізнавати свою історію.
  Сподіваємось і надалі бачити вас та ваших друзів на прогулянках нашим прекрасним Києвом!
  Велика подяка Українській бібліотечній асоціації за можливість бути учасником такого цікавого та пізнавального проекту! Бажаємо успіху та подальшого розвитку всім його організаторам та волонтерам.
  Поздоровляємо всіх вас з Новим Роком та Різдвом Христовим!
  Хай будуть світлими та радісними ці святкові дні! Хай любов, щастя та добробут оселяться в ваших домівках!
  З повагою, гіди — Людмила Шевченко та Ганна Налєскіна

 8. Ася Гаврилова
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила и Анна

  На экскурсии была 26.12.2016, но отзыв, к стыду своему, пишу сейчас. ПОНРАВИЛОСЬ ВСЁ — от экскурсоводов «с человеческим лицом» до погоды, которая старалась изо всех сил отмыть город для нашей экскурсии, при этом — не распугав экскурсантов проливным дождем или гололедом. Недостатков (несущественных) по сути было всего 2 — грохочущий транспорт на Бульварно-Кудрявской и парочка верных, но, к сожалению — не особо просвещенных адептов совкового прошлого, крайне невпопад вставлявших свои высказывания по ходу действия. Впрочем, позитивный настрой и такт Людмилы и Анны нивелировал такие эпизоды. У меня есть опыт посещения ряда бесплатных экскурсий в Москве и, хотя мне не свойственен местечковый шовинизм, но влюбленность Людмилы с Анной в Киев, их способность и желание приобщить жителей и приезжих к этому дивному городу, находятся на том уровне, когда за ними хочется топать и дождь, и в слякоть, даже не по самым «парадным» красотам Киева, а — по подвальчикам и подворотням. Так держать, барышни, вы прекрасны! БОЛЬШУЩЕЕ спасибо вам и организаторам!

 9. Тетяна
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко та Ганна Налєскіна

  Вдячна за цікаву, змістовну прогулянку. Приємно вразив професіоналізм гідів. Після такого спілкування хочеться ще більше пізнавати рідний Київ. Неймовірне натхнення для нового пізнання.
  Дякую за Вашу благочинну діяльність!

 10. Марина Мірошниченко
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко та Ганна Налєскіна

  Чудова прогулянка по знайомим вулицям рідного міста, але з новою цікавою інформацією. Дякуємо за професіоналізм, натхнення і любов до Києва!

 11. Валентина
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко и Анна Налескина

  Дуже цікава екскурсія. Дівчата просто молодці, досконало знають і професійно доносять до екскурсантів історію міста. Дякую!

 12. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко та Ганна Налєскіна

  Велика вдячність гідам та проекту за нову цікаву інформацію, за професіоналізм, за відкритість. Несказанно радує, що сьогодні можна так корисно і приємно провести час! Ваша справа показує, наскільки багато в Києві місць з цікавою історією. Щиро дякуємо за ваш труд! Бажаємо вам натхнення та процвітання.

 13. Віталій Волохонович
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко, Ганна Налєскіна

  Сонячна днина, чудова погода, захоплююча подорож вулицями київського Кудрявця… Закохані у свою справу пані Людмила та пані Ганна, що блискуче провели екскурсію… А враження? Ось що бачили я та моя відеокамера: https://youtu.be/wYoAEwa4J4s

  22.05.2016

 14. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Хочу щиро подякувати за дуже цікаву, напрочуд пізнавальну, насичену відкриттями, масою нової інформації екскурсію «Кудрявець- від урочища до зірок»! Як швидко, за цікавими розповідями пані Людмили, промайнули три години пішої екскурсію, для якої і не завадила спекотна погода. Отримала для себе відповіді на багато питань — «Що таке та чому саме «Кудрявець», «Що воно таке «Лікарня водників», «Чому саме співвідношення води та спирту у горілці 40/60″, «Звідки виникла назва «Горілка» та багато-багато іншої цікавої інформації дізналась завдяки відвіданню екскурсії. Тепер чекаю другу частину розповіді про такий знайомий, і як виявилось такий невідомий для мене, Кудрявець, у наступну суботу на екскурсії «Кудрявець -вчить та надихає»! Успіхів Вам, пані Людмило, у всіх Ваших справах та тепла і любові від оточення!

  1. Лдмила Шевченко
   Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

   Дякую, пані Ольго! Буду рада бачити Вас та ваших друзів на наступних прогулянках Києвом. До зустрічі!

 15. Литвиненко Ірина
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Щиро дякую за неповторну прогулянку знайомими вулицями юності. Цікава змістовна розповідь, вдало підібрані цитати, фото. Три годи промайнули майже непомітно. Настрій чудовий і бажання відвідати всі екскурсії. Дякую за любов до рідного міста. Бажаю натхнення і успіхів!

 16. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  З нетерпінням очікувала на продовження екскурсії по Кудрявцю. Цього разу він мене вразий ще більше! Відкрилися, завдяки пані Людмилі, нові факти життя цієї місцевості. Дуже сподобалася вулиця В’ячеслава Липинського, яка донеслала до наших часів колорит минулого століття, незважаючи на те, що вона знаходиться у центрі. Так хочеться, щоб пам’ятки історії зберігалися і відновлювалися, щоб ми бережливіше ставилися до нашого минулого, без якого немає повноцінного майбутнього. Щиро вдячна за чудову екскурсію! Велика дяка всім учасникам так необхідного для нашого часу проекту, який відкриває очі на минувшину Києва, України в цілому! Творчих успіхів, натхнення у вашій справі, яка духовно збагачує! Хай щастить!

 17. Світлана
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Після екскурсії, проведеної пані Людмилою, дивитимемося на тисячі разів ходжені вулиці новими очима. Тільки Професіонал може так просто, невимушено і цікаво подати величезний багатошаровий масив інформації. Прослухавши яку, уносимо на згадку найголовнішу емоцію: любов до Києва і віру в людей. Адже це місто збудоване з любов’ю. Значить у нього щасливе майбутнє. Завдяки цим двом екскурсіям цікавий вибудувався місточок: не тільки «від урочищ до зірок», але й від минулого до майбутнього. Спасибі, пані Людмило, за Ваше натхнення і труд!

  1. Світлана
   Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

   Уточнення: дві екскурсії — це «Провулками Кудрявця — від урочищ до зірок» і «Кудрявець вчить та надихає». Ще раз спасибі.

 18. ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила

  Спасибо за содержательную и полезную экскурсию!

 19. Лдмила Шевченко
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Дякую всім за відгуки!
  До зустрічі на наступних прогулянках!

 20. Тетяна
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила

  Друга частина екскурсії «Кудрявець вчить та надихає» справила ще сильніше враження. Людмила подала стільки цікавої і нової інформації, так невимушено і з таким захопленням проводила екскурсію, що час пролетів наче декілька хвилин! Людмила відкрила для нас багато нового з історії Києва і життя видатних людей нашого міста.
  Дякую організатором цього прекрасного проекту і чудовому екскурсоводу Людмилі Шевченко.

 21. Тетяна
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Дякую усім небайдужим, що люблять наше місто! Пані Людмило! За Ваше натхнення, захоплення, знання — велике дякую! З Вами завжди цікаво і затишно. Дуже чекаю нових маршрутів по нашому красеню- Києву. Нв все добре! Тетяна

 22. Лдмила Шевченко
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Дякую всім за відгуки!

Залишити відгук про екскурсію