Повернутися до вибору прогулянки

«ЗНАННЯ, ЩО ДОЛАЮТЬ ЗЛАМИ СТОЛІТЬ: ЗАПОВІДНИК РАДЯНСЬКОЇ УТОПІЇ»

trip1_4

Запрошуємо на надзвичайну прогулянку забутими світами, де ми будемо спостерігати різні Моделі Світогляду, Утопічного та Природнього, побачимо наживо Єдиний Заповідник Радянської Утопії в Києві, майже законсервований у часі та просторі, замислимось над майбутнім нашої України, що має створити свою Модерність та Сучасність.

Розпочнемо цю прогулянку з Державної бібліотеки України для юнацтва, адже впевнені, що наприкінці, поряд з білими корпусами Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ви, як Сократ, скажете: «Я знаю тільки те, що нічого не знаю». А світ бібліотеки відкриє вам нові простори до знань, що долають злами століть.

Прогулянка Національним комплексом «Експоцентр Україна» допоможе нам провести уявний місток між минулим, теперішнім та майбутнім. Будемо здивовані Міфами, створеними у масштабі та монументальності. Всі споруди цієї *ВИСТАВКИ ДОСЯГНЕНЬ* (Експоцентр) визнано пам’ятками архітектури радянського періоду історії України, найбільш контроверсійного періоду.

Зачаруємось дивними комбінаціями вавилонського, римського, єгипетського та грецького архітектурних стилів, з широким використанням комуністично-радянської символіки. Замислимося над світами Бібліотеки, Науки, Природи, Штучної показухи та перевагами моделей існування світу за принципами соціальної відповідальності, громадянської активності, відкритості суспільства.

Двогодинна прогулянка через злами століть зацікавить і дорослих, і студентів, і дітей.

 

Наглядні приклади Ідей та Світоглядів Заповідника Радянської Утопії, розкриваються в процесі спостереження та обговорення наступних візуальних об’єктів та тем:

 • Світ Бібліотеки
 • Утопія Світогляду Міста соціалізму, міста-саду, міста-лісу
 • Ресторанний бізнес Києва, ресторан Прага, історія та сьогодення
 • Крах соціалізму та перемога творчості
 • Міф Електрифікації всієї країни, Досягнення та Вартість індустріалізації України
 • Флора ВДНГ – створення РАЮ — Утопії на Землі
 • Архитектура ВДНГ – відзеркалення ідей та філософії Радянської України
 • Перший комп’ютер Східної Європи, місце народження — Київ, Україна
 • Ідеї М.С.Хрущова у сільському господарстві
 • Розстріляний сад
 • Культурна революція та розстрілянне відродження
 • Арт — Пікнік Слави Фроловой та інші прогресивні ідеї 21 століття
 • Університетська освіта в Україні
 • Масштабні Проекти Києва після Другої Світової війни, проекти *ПЕРЕМОЖЦІВ* – ВДНГ, Хрещатик, Київське Метро.

УВАГА! Графік проведення, поданий нижче, є загальним для всіх прогулянок! Натисніть на відповідну дати аби побачити назву прогулянки, що відбудеться у цей день!

Графік екскурсій
Записатися на прогулянку

Просимо реєструвати кожну людину окремо!

Ваше прізвище та ім'я (обов'язково).

Ваш email (обов'язково)

Телефон

Ваш вік

Виберіть екскурсію:

Вкажіть дату екскурсії

Введіть ПІБ гіда для екскурсії

Відгуки про екскурсію

 1. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Ткаченко Ніна

  Велика дяка за цікаву екскурсію! Отримала багато нової інфрмації! Відчувалося, що розробники маршруту ретельно підготувалися, вивчаючи не тільки історичні події, пов’язані з будівництвом і діяльністю ВДНГ України, а й тваринний та рослинний світи, які були та зараз широко представлені в експоцентрі України. Розширилися мої знання і від почутого про розростання Сталінки, Деміївки. Кто не був на цій ексккурсії, щиро ражду її відвідати! Дізнаєтеся багато нового,, отримаєте масу приємних емоцій, бо екскурсію проводять енергетично позитивні, широко обізнані панянки!

  1. Ніна Ткаченко
   Гід, що проводив екскурсію: Ніна Ткаченко

   Щиро дякую, пані Олю, завжди раді Вас вітати на наших прогулянках

 2. Валентина
  Гід, що проводив екскурсію: Ткаченко Нина

  Спасибо огромное — море позитива и удовольствия от прогулки! Очень много малоизвестных фактов, которые доступно и интересно изложены (ведь мало кто знает о жизни и судьбе ВДНХ как комплекса и сада в общем)! Такую экскурсию нужно проводить, ведь это наше недавнее прошлое, которое тоже должно быть показано! Благодаря Вам, киевляне и гости города могут узнать Киев с разных сторон и под разным углом исторических событий! Удачи и вдохновения!)

  1. Ніна Ткаченко

   Широ дякую, пані Валентино, Дякуємо за ваш інтерес та зацікавленність, запрошуємо прийняти участь на подальших прогулянках нашого проекту, запрошуйте рідних, друзів та знайомих, Будуємо нашу країну, вивчаємо минуле, думаємо, аналізуємо, розвиваємось!

 3. Тамара
  Гід, що проводив екскурсію: Ніна Ткаченко

  Дякую автору та розробникам цікавої Прогулянки! Різні ідеї мають шанс народитись на цій Прогулянці,але є ідеї які мають померти .щоб дати життя іншому ,новому,сучасному погляду на наше місто .на історію нашої країни,на життя яке прожили люди ,які були і є громадянами цієї країни. Цікавою Прогулянка постала одразу. Бібліотека для юнацтва,світ книжок і цікавезних ініціатив та подій — Світ 1. Зустріли людей .які творчо працюють .приносять радість разом з красою та мудрістю. розумієш скільки творчої праці покладено на цей Світ 1 .який зустрівся нам першим на цій Прогулянці. Я відчула бажання та раджу всім завітати та стати постійним мешканцем цього Світу1Дякую пані Галині за тепло та цікаву презентацію Бібліотеки. Дякую пані Ніні, за цікаву структуру нашої Прогулянки,за Світи 2 — Демієвки та Сталінки ,за Шляхи ,які постали перед нами. Зміст вашої екскурсії спонукав не приємно відпочивати та спостерігати,а натхненно,творчо співпрацювати,бо Світи Досягнень та Штучного Раю на Землі потребують важкого переосмислення-що це таке,що робити з цією штучною Красою,як пов,язати її з сучасним життям?!Як зараз сприймати Досягнення ,які були вигаданими,а були такі ,що і невигаданими?! Чи зробили ці Досягнення життя людей кращим та щасливішим?!Це філософська драма. Знаючи ВДНГ, кожен камінець,та майже кожне дерево ,не кажучи вже про величні споруди павільйонів, які мають зараз тільки оболонку,бо експонати досягнень радянської України кудись розчинились та не спонукали нащадків зберегти їх,бо надто штучним,надто дорогим для зберігання був цей Світ –Виставки Досягнень Народного Господарства. Як повинен жити далі цей Світ??? Складні питання .Дякую що ви,вашою працею з мотивували мене над цим замислитись. Незважаючи на складність цих запитань це радісна Прогулянка.
  Дякую пані Людмилі за її розповіді та відкриття Зеленого Світу та за ім.,я автора Світу Блакитних ялинок –Ковтуненко І.П.
  *За великим рахунком його *Прогулянка*- абсолютно центральний просто таки програмовий твір,можливий лише у Швейцарії. Як жити невдасі-прогульникові в успішній країні,що ненастанно й механістично працює на свій такий заслужений добробут і повсякчас його примножує?Як незрозумілому й нечитабельному поету порозумітися з добрими годинникарями ,пекарями ,кравцями і капелюшниками?Як дійти до серця й души ретельних банківських службовців та справедливих податкових урядників? Та ясно,що ніяк. Його проект приречений і він це знає,але все одно його здійснює*Ю.І.Андрухович.

  1. Ніна Ткаченко

   Від щирого серця дякую за ваш розлогий та аналітичний відгук, пані Тамаро, Ідея прогулянки складалась з контроверсійних поглядів на Світ Утопії та Крах Соціалізму, ці часи, про які ми нагадуємо та показуємо на прикладах монументальної пропаганди ВДНГ, це все ще болісна та близька історія покоління наших родин, батьків, дідусей та бабусь, сучасників історії Радянської України, Радянського Союзу, це все ще дуже актуально для роздумів, пізнавання та пригадування. Ця людська та правова оцінка побаченного по суті формує сучасного громадянина.

   1. Тамара

    Дякую ,ще раз за все ! До підкорення нових Світів! Сподіваюсь на Шлях до ХХІІ століття.

 4. Тамара
  Гід, що проводив екскурсію: Ткаченко Н.В.

  Дуже приємно вражена! Ловила кожне слово гіда Ніни Володимірівни. Прогулянка повернула мене в дитинство , коли ми приїзжали на ВДНГ.Наші батьки дійсно з ентузмом будували щасливе майбутне для своїх дітей мріяли і сподівались….Багато нової ,цікавої інформації про подробиці та загадки соціалістичного минулого України ,які раніш замовчувалися . Сподобалась подача матеріалу особливо з позиції сучасного погляду на Україну та бачення її майбутнього. Ніна В.— енергійна,харізматична.Вся увага на неї! ! Дякую .

  1. Ніна Ткаченко

   Щиро дякую, пані Тамаро, за ваш відгук, за те, що прийшли на нашу екскурсію! це дуже важливо, що Ви зрозуміли головну мету подачи матеріалу та об*єктів показу, так нам потрібно дивитися у майбутнє, але аналізувати та уважно вивчати важливі сторінки та моменти історії України та Києва, саме там є багато відповідей на питання ЩО РОБИТИ? та КТО ВИНОВАТ!

 5. Тетяна
  Гід, що проводив екскурсію: Екскурсія «ЗНАННЯ, ЩО ДОЛАЮТЬ ЗЛАМИ СТОЛІТЬ»

  Шкода, що екскурсію не заплановано на вихідні. Адже тим, хто працює дуже складно дістатися до виставки на 17:00

  1. Оксана

   Доброго дня! Прогулянки відбуваються у різні дні кожного місяця. Можливо скоро будуть і на вихідні! Слідкуйте за новинами!

 6. Олена Юріївна
  Гід, що проводив екскурсію: Ткаченко Ніна Володимирівна

  Щіро дякую за змістовну, пізнавальну, ємоційно забарвлену. Я не вперше була на ВДНГ, але Ткаченко Ніна Володимирівна допомогла подивитись на цей витвір соцреалізму в іншій плащені, зануритись у спогади дитинства, р
  озповіла багато цікавих фактів з історії України. Не зважаючи на спеку, я отримала задоволення від ціеї єкскурсії.

  1. Ніна Ткаченко

   Дякую Оленочко за відгук, чекаю на подальші зустрічі, Наші спільні спогади про дитинство та минуле також творять мережу історії, З любов*ю, НТ

 7. Tatyana Yakushko
  Гід, що проводив екскурсію: Ніна Ткаченко

  Щиро дякую всім учасникам прогулянки 8 липня. Дякую, що обрали саме цей маршрут, що сьогоднішня спека вас не зупинила, що вам дістало сил пройти всіма тропами між будівлями, та уваги пройти уявними містками між Світами. Щира подяка та моє особисте захоплення нашому гіду Ніні Ткаченко, чия майстерність кожного разу дарує унікальний візерунок фактів, думок та долі, який спонукає до нових запитань, та пошуку відповідей. Переглянути фото з прогулянки: https://flic.kr/s/aHsk8VhEaj

 8. Оксана
  Гід, що проводив екскурсію: Ткаченко Ніна

  Дуже дякую за чудову екскурсію пані Ніні та пані Людмилі!
  В оточенні шедеврів ВДНГ занурення в радянський час відбувається органічно і допомагає відчути себе мешканцем Києва 50-тих і 60-тих років. Ми дізналися , скільки любові і турботи було вкладено в озеленення виставкового центру, перед нами пройшли трагічні історії життя талановитих учених та архітекторів, що вклали душу в цей проект — Ковтуненко, Жежерін… Особливо вразила історія сім’ї Семеренків, школа яких була задушена владою. Став відкриттям подих Вавілонії у павільйоні тваринництва — це ж треба так органічно вплести імперський дух давніх народів в архітектуру 20 століття. Замість драконів з квітами – рідні свинки з соняшниками!
  Надихнула інформація щодо проекту арт-кластеру на території ВДНГ, музею тоталітаризму.

  Екскурсія є актуальною як інколи! В час бездумного знищення пам’яті про радянське минуле – руйнування пам’ятників, перейменування вулиць так важливо боротися за збереження нашої історії, якою б болючою вона не була. Адже такий підхід до власного минулого як ніщо викриває в нас тоталітарну свідомість, заховану під гаслами незалежності.

  Щира дяка за вашу працю!

  1. Ніна Ткаченко

   Щиро дякую пані Оксано за вашу уважність та розуміння, саме розуміння та аналіз , замислення над фактами історії та уважне спостерігання над тим, що нас оточує допомагає знайти відповіді для не простих питань сьогодення. Дякую за те що завітали на нашу прогулянку, чекаємо Вас на стежках проекту Української Бібліотечної Асоціації! З повагою та любов*ю, НТ

 9. Вікторія
  Гід, що проводив екскурсію: Ніна Ткаченко

  Щиро дякую за таку цікаву та наповнену великою кількістю історичних фактів екскурсію. Ми тут живемо, звикли до павільйонів, не звертали увагу на цікаві деталі. Завдякі цій екскурсії, подивились на ВДНГ зовсім по-іншому. Приєднуюсь до попередніх відгуків. Бажаю пані Ніні подальших творчих успіхів.

 10. Ніна Ткаченко

  Дякую, пані Вікторія за теплі та щирі слова, Завжди раді бачити Вас з родиною на наших прогулянках, Спостерігаємо, думаємо, відкриваємо новий світ, що зовсім поряд! З повагою, НТ

 11. Людмила
  Гід, що проводив екскурсію: Наталя Хлус

  Щиро дякую за організацію і проведення цікавої та пізнавальної екскурсії співробітникам бібліотеки юнацтва та нашому гіду Наталії!!! багато цікавих фактів я дізналася з історії України, Києва і особливо розвитку Експоцентру. Прогулянка тривалістю трьох годин проймайнула дуже швидко, а в памяті залишилися приємні спогади від проведеного часу. Я, як представник молодого покоління, дуже б хотіла, щоб вище керівництво рідною нашею Україною не руйнувало такі визначні пам’ятки, давало би більше можливостей для реалізації різноманітних виставок на території Експоцентру!!!! Бажаю організаторам і гідам даних прогулянок успіхів і творчих досягнень.

 12. Людмила Виноградова
  Гід, що проводив екскурсію: Наталя Хлус

  Вітаю пані Наталю, з дебютом в ролі гіда прогулянки «Знання, що долають злами століть»!
  Фотоархів з цієї прогулянки Ви зможете переглянути за посиланням — https://www.flickr.com/photos/17648379@N05/shares/8N0cr2

 13. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Наталя Хлус

  Залишилось багато емоцій! Дуже багато для себе узнала нового…І в першу чергу величезне дякую нашому гіду !Буду радити своїм знайомим відвідати цю екскурсію!

 14. Осипцова нина

  Записалась на экскурсию 30.0815. Не получила подтверждения. Как узнать где сбор?

 15. Галина Николаевна
  Гід, що проводив екскурсію: Нина ткаченко

  Экскурсия на Экспоцентр Украины 30 августа 2015г.
  Еще раз убедилась,что это-
  1)умение сочетать исторический и архитектурный аспекты в теме экскурсии,
  2)на колько важна харизма(личностные аспекты)гида для изложения,эмоциональной окраски маршрута.
  Всем ОСОБО советую.
  Галина Николаевна

 16. Виктория Семенова
  Гід, що проводив екскурсію: Евсеенко Валентина

  Спасибо Валентине! Экскурсия очень интересная и полезная. Прожив все жизнь в Киеве и неоднократно посещая ВДНХ, к огромному сожалению, не знала многих интересных вещей.
  Отличная инициатива Государственной библиотеки Украины для юношества и Украинской библиотечной ассоциации!

 17. Валентина
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Виноградова

  Спасибо огромное — море позитива и удовольствия от прогулки! Очень много малоизвестных фактов, которые доступно и интересно изложены.И погода нас тоже порадовала-с началом экскурсии дождь прекратился..Фотографии выслала на электронку.

 18. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Виноградова, Наталя Хлус

  Цікаво, познавально, корисно! Дякуючи проекту, ми пройшлися доріжками, про які не знали, побачили те, що самостійно не знайшли б. Це була не просто екскурсія. Було затишно, не дивлячись на холодну погоду. За це — велика вдячність гідам, які не просто цікаво розповідали, але дуже щиро і з відкритою душею ділилися своїми знаннями. Процвітання вам і професійних успіхів! Дякую!!

 19. Лідія
  Гід, що проводив екскурсію: Гід, що проводив екскурсію: Людмила Виноградова

  Большое спасибо за экскурсию, было очень интересно. Мы часто гуляем по территории Экспоцентра, но на экскурсии узнали много нового, очень интересно было послушать про Ковтуненко, теперь будем знать, кого благодарить за чудесные ели, которые растут на территории выставки, про семью Семеренко. Большое Вам спасибо , Людмила, благодаря этому пректу мы узнаем о Киеве много нового. Творческих Вам успехов

 20. Тетяна
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Віноградова

  Щиро дякую за подорож по Експоцентру в нашому Києві! Ще раз появилось відчуття гідності за наш народ, відчуття радості за те, що є можливість ще раз подивитесь, насолодитись тією красою, яка тебе оточує! Пані Людмило! Щиро дякую! З наступаючим святом Людмили Вас!

 21. Брюханова Елена
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Виноградова

  Огромное спасибо гиду Людмиле Виноградовой за интереснейшую экскурсию по ВДНХ по теме «Знання, що долають злами століть». Экскурсия проходила в очень теплой и доброжелательной атмосфере. Общались с гидом, как с давним другом. Узнали много интересных фактов из истории всем известной выставки. Чувствуется любовь и интерес Людмилы к своему библиотечному делу и истории города. Очень хорошо, что экскурсия не была утомительной и однообразной , а была насыщена информацией из разных сфер истории, ботаники, биографическими справками известных людей, связанных с ВДНХ Украины. Будем рекомендовать всем знакомым, и желаем реализации новых творческих замыслов (например, организацию экскурсии по Голосеево)

Залишити відгук про екскурсію