Схилами Дніпра

banner2

Прогулянка парком: свіже повітря, мальовнича природа, — мабуть не вигадати кращого способу провести три години дозвілля!

А якщо це іще і подорож у часі, під час якої можна поринути в історію Києва глибиною майже 300 років …?

Маршрут «Схилами Дніпра», що пропонується в рамках проекту УБА «Як тебе не любити, Києве мій», є таким поєднанням.

Розкішні парки розкинулися на Схилах Дніпра. Вони завжди були джерелом натхнення для всіх, хто приїздив чи приходив помилуватися величними краєвидами  могутньої  Ріки.

Зустрічаємось біля напису «Маріїнський парк». Хоча він так не називався в часи перебування тут двох Імператриць на ім’я Марія. Як же тоді його іменували кияни? З розповіді про це, а також про історію заснування перлини паркового мистецтва, почнеться наша прогулянка.

«Увага-увага, в повітрі льотчик Покришкін …», невже до відомого вислову часів Другої Світової також має відношення ця шляхетна місцина Києва? Опосередковане, але має …

Колись до Києва приїхала закохана 35-річна жінка, тоді вона вважалась однією з найпривабливіших молодих аристократок Європи. За її повелінням на Дніпровських кручах, як у казці, постає чудовий палац.

За свою давню історію перлина барокової архітектури стає свідком цілої низки історичних подій, зазнає руйнувань та відроджень, та зберігає спогади про велику кількість визначних історичних постатей.

В парку є багато пам’яток та незвичних споруд. Вишукана музична «мушля» з унікальною акустикою, невеликі паркові скульптури, які були створені видатними митцями. Цікаві сучасні арт-об’єкти…

Сто років тому в долині між двома пагорбами цвіли троянди та вирощувались елітні овочі для імператорського столу…

Зараз тут знаходиться стадіон «Динамо».

Поговоримо про те, з чиєї «легкої руки» у далеких 20-х роках ХХ століття виникла назва «Динамо». І за яких обставин метри архітектури можуть бути згодні спроектувати цілий великий Стадіон, та не взяти за це ані копійки гонорару …?

Вічне кохання існує?! Адже молоді люди іноді долають сотні кілометрів, щоб саме в цьому місці заприсягтися все життя любити один одного. Так, це славнозвісний київський «Місточок закоханих» . Правда, будувався він зовсім з іншою метою. Якою? Дізнаємось …

Коли перейдемо місточок, на нас чекатиме зустріч з Мокриною та Луїджі. Їх долі як раз є свідченням того, що кохання довжиною в життя існує.

А неподалік побачимо бронзову «Жабу», до речі, найбільшу у Світі!

Чому «Жаба» стоїть саме тут? Тому є причина …

А дві водонапірні башти посеред парку? Одна з них є свідком бурхливого розвитку нашого міста у 70-ті роки ХІХ століття.  Поява цих споруд пов’язана з діяльністю талановитого інженера та підприємця, Аманда Струве. В Києві мала б бути вшанована його пам’ять. На жаль, поки немає ані вулиці з його ім’ям, ані меморіальної дошки.

Давайте встановимо дещицю справедливості, поговоримо про Аманда Струве та його внесок у розвиток Міста!

В Києві є багато неповторних споруд. Одну з них нещодавно трансформовано в Театр Ляльок. На фронтоні залишено унікальну мозаїку. Її колись зробив, Великий Майстер своєї справи. Про нього буде наступна розповідь.

Київське купецтво мало давні традиції розбудови Рідного краю та щиросердної благодійності.  Чимало нагальних питань вирішувалось під час зборів купецького зібрання.

Та це були не тільки «ділові зустрічі». Хто, як не купці, вміли повеселитися «з розмахом», та віддати шану мистецтву і красі.

Призначення унікальної будівлі Купецького зібрання полягало саме в цьому, сприяти розвитку Міста, та насолоджуватись «дозволенными общественными увеселениями …», як було записано в статуті товариства.

Ось ми й на площі з історичною назвою Європейська. Більш ніж півтори сотні років тому площа вже так називалась. Цей факт знову нагадує: «Історія рухається  по спіралі».

Тоді Київ, без сумніву, визнавався європейським містом. Зручним для життя, з неповторною природою, чудовою архітектурою, багатою історією, м’яким кліматом та гостинними мешканцями. Таким він залишається сьогодні, і таким, сподіваємось, судилося йому бути в майбутньому.

Дізнаватись про Київ, милуватися ним – це насолода для розуму та душі. А Київ, на справді, є вартий уваги гідних людей!

image002

Перелік основних об’єктів:

 • Вхід до Маріїнського парку
 • Історичний чавунний фонтан «Термен»
 • Будинок Верховної ради
 • Маріїнський палац
 • Оглядовий майданчик
 • Пам’ятники М.І. Глінці та М. Заньковецькій
 • Відкрита естрада у формі «мушлі»
 • Стадіон «Динамо»
 • Пішохідний парковий місточок
 • Пам’ятник вічному коханню
 • Водонапірні башти
 • Бронзова «Жаба»
 • Пам’ятник «Арка Дружби народів»
 • Сад колишнього купецького зібрання
 • Будинок київської філармонії
 • Європейська площа
 • Будинок Київського академічного театру ляльок
 • Національна парламентська бібліотека України

УВАГА! Графік проведення, поданий нижче, є загальним для всіх прогулянок! Натисніть на відповідну дати аби побачити назву прогулянки, що відбудеться у цей день!

Графік екскурсій
Записатися на прогулянку

Просимо реєструвати кожну людину окремо!

Ваше прізвище та ім'я (обов'язково).

Ваш email (обов'язково)

Телефон

Ваш вік

Виберіть екскурсію:

Вкажіть дату екскурсії

Введіть ПІБ гіда для екскурсії

Відгуки про екскурсію

 1. Бавенко Вадим
  Гід, що проводив екскурсію: Ганна Налєскіна

  Прогулка «Склонами Днепра» состоялась 21 апреля в не самый теплый день весны. Но благодаря обаянию гида, удачной подачи информации и отлично подобранному маршруту, экскурсия прошла очень ХОРОШО! Спасибо большое! Удачи во всем!

  1. Ганна

   Дякую, Вадим!
   Дійсно, на вулиці було зимно, але мікроклімат в нашій групі склався теплий, позитивний.
   Це зігривало і надихало!
   Приходьте ще та запрошуйте друзів на пізнавальні прогулянки «Як тебе не любити, Києве мій»!
   Вам також, хай в усьому щастить!

 2. Шевченко Людмила
  Гід, що проводив екскурсію: Ганна Налєскіна

  23 травня відвідала прогулянку «Схилами Дніпра», яку проводила екскурсовод Ганна Налєскіна. Скільки нових та цікавих історій про Київ та його мешканців ми почули, гуляючи алеями давно знайомого парку! І про все це – легко, поетично, душевно, з натхненням! Дякую Ганні за таку чудову та змістовну прогулянку весняним днем!
  Окрема подяка працівниками Парламентської бібліотеки за цікаву розповідь та екскурсію в стінах цієї історичної будівлі!
  Бажаю подальших успіхів та творчої наснаги в прекрасному проекті «Як тебе не любити, Києве мій!»

 3. Світлана
  Гід, що проводив екскурсію: Ганна Налєскіна

  Сьогодні відбулася дивовижна екскурсія Маріїнським парком))Дізналися дуже багато цікавинок стосовно історії Києва та його головних архітектурних памяток.
  Було морозно проте щира посмішка пані Ганни всіх нас зігрівала упродовж усієї екскірсії. Ще раз дякуємо Вам Ганно за прекрасний, цікавий день)))

 4. Вера
  Гід, що проводив екскурсію: Ганна Налєскіна

  Хочу выразить глубокую признательность экскурсоводу, обаятельной Анне Налескиной, которая провела увлекательную и познавательную экскурсию 18.04.2017 «Склонами Днепра». Экскурсия была интересна и содержательна: об истории зданий и сооружений, о парках и , конечно, об исторических личностях, их судьбах и вкладе в развитие нашего Города. Дальнейших успехов Вам в Вашем благородном деле!

Залишити відгук про екскурсію