Провулками Кудрявця – від урочищ до зірок

banner

Запрошуємо прогулятись по Кудрявцю – одному з центральних районів міста, історія якого сягає в далеку давнину. Літописний «Копирів кінець», площа, де стояла Львівська брама — звідси починається наша прогулянка. Прямуючи історичними вулицями Києва — Вознесенським узвозом та Кудрявською, ви побачите місця, де мешкали видатні особистості 20 ст. — Олександр Богомазов, Михайло Булгаков, Іполіт Моргилевський та інші.

Ми помандруємо до урочища Кудрявець, де з високого пагорба поглянемо на панораму Подолу, дізнаємось про історію заселення Кудрявських пагорбів в середині 19 століття. Послухаємо історію будівництва та руйнації Казенних винних складів та розповідь про створення Музею О.Пушкіна в Києві.

А потім, огинаючи пагорб разом з вулицею Кудрявською, повернемося до центру міста та пройдемо повз місця, де жили видатні українські художники – В.Кричевський, В.Орловський, М.Пимоненко. Ви почуєте розповідь про історію польської та лютеранської громад Києва початку 20 століття, та побачите будівлі, зведені тут завдяки їх діяльності. Ми поговоримо про видатних архітекторів — Володимира Ніколаєва та Іполіта Ніколаєва, М.Гарденіна, В.Безсмертного, Е.Брадтмана, С. Григор’єва, що зводили тут архітектурні пам’ятки.

На вулиці Гоголівській поглянемо на будинки стилю модерн початку 20 ст., та побачимо твори, так званого, «стріт-арт» — новітнього мистецтва 21 століття. Саме тут мешкали видатні люди минулого століття — Павло Тулуб та Зінаїда Тулуб, Володимир Артоболевський, Іван Михайловський, та наші сучасники — Микола Гринько та Микола Олялін.

І, звичайно, розповідь про Астрономічну Обсерваторію, що розташована на Обсерваторному пагорбі, чекає на вас тут. Через затишний сквер — Павлівський садочок ми пройдемо до краєзнавчого відділу бібліотеки ім. Лесі Українки. Тут ми познайомимось з історією створення цього просвітницького закладу, що збирає в своїх стінах людей, котрі люблять Київ та бажають поділитись своєю любов’ю з вами.

Перелік основних об’єктів:

 • Будинок Художника
 • Церква Св. Василя Великого на Вознесенському узвозі
 • Будинок, де жив Художник О.Богомазов
 • Будинок, де жив історик І.Моргилевський
 • Будівля колишніх Казенних винних складів
 • Музей О.Пушкіна
 • Будинок, де жила родина Кричевських
 • Будівлі колишнього Польського Педінституту
 • Будинок Міської санепідемстанції
 • Колишня Євангелічна лікарня
 • Павлівський сквер
 • Обсерваторний пагорб, де знаходиться Астрономічна Обсерваторія
 • Садиба, де проживали Павло Тулуб та Зінаїда Тулуб
 • Мурал на будинку по вул. Гоголівська
 • Бібліотека ім. Л.Українки — краєзнавчий відділ

УВАГА! Графік проведення, поданий нижче, є загальним для всіх прогулянок! Натисніть на відповідну дати аби побачити назву прогулянки, що відбудеться у цей день!

Графік екскурсій
Записатися на прогулянку

Просимо реєструвати кожну людину окремо!

Ваше прізвище та ім'я (обов'язково).

Ваш email (обов'язково)

Телефон

Ваш вік

Виберіть екскурсію:

Вкажіть дату екскурсії

Введіть ПІБ гіда для екскурсії

Відгуки про екскурсію

 1. Світлана
  Гід, що проводив екскурсію: "Провулками Кудрявця - від урочищ до зірок": Людмила Шевченко, Ганна Налєскіна

  19 грудня, в день Святого Миколая, відбулася прем’єра чудової екскурсії. І вона вдалася! Дякую екскурсоводам за чудову розповідь, а бібліотеці Лесі Українки — за теплий прийом і гарячий чай.

 2. Лариса
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко, Ганна Налєскіна

  Щиро дякую за авторську екскурсію пані Людмилі та пані Ганні.
  Розумію, який масив інформації ви передивились та вивчили. А нам запропонували легку, цікаву, насичену фактами та гумором мандрівку Кудрявцем! І знов дивуєшся – скільки цікавого можеш узнати про наш рідний Київ! Дякую Вам за захоплюючу екскурсію та чекаю з нетерпінням другої частини.

 3. Марина
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко, Ганна Налєскіна

  Дуже дякую, за цікаву та пізнавальну екскурсію! Нарешті побувала на вул. Кудрявській, про Кудрявський узвіз чула, а ось на вулиці вперше. Скільки живу в Киеві, а ще стільки не пізнаного і цікавого. Дякую дівчата екскурсоводи, за ваш ентузіазм і натхнення і що ви створили таку цікаву екскурсію. З нетерпінням , щоб піти на другу частину екскурсії !

 4. Наталыя
  Гід, що проводив екскурсію: Л. Шевченко Г. Налэскына

  Чудова прогулянка! Дякуємо

 5. Валентина
  Гід, що проводив екскурсію: Гід, що проводив екскурсію: "Провулками Кудрявця - від урочищ до зірок": Людмила Шевченко, Ганна Налєскіна

  Щира подяка чудовим гідам за прекрасну прогулянку! Дізналась для себе багато нового і цікавого. Завдяки Людмилі і Ганні час екскурсії пролетів дуже швидко. Інформація подавалась легко і з гумором. Відчувається глибокі знання історії і любов до нашого міста. З нетерпінням буду чекати нової зустрічі. Щиро бажаю всім, хто дає нам можливість дізнаватись нове, всього самого найкращого і нових цікавих маршрутів!

 6. Віталій Волохонович
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко, Ганна Налєскіна

  З великим задоволенням відвідав першу екскурсію стежками Кудрявця. Дякую за цікаву розповідь пані Людмилі та пані Ганні. З нетерпінням чекаю на продовження. Моя камера зберегла враження від мандрівки, переглянути її зі мною ще раз ви можете за наступним посиланням: https://youtu.be/S9QVl9h24LQ

  1. Шевченко Людмила
   Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила та Ганна Налєскіна

   Дякую, пане Віталій за відгук та за чудові зйомки! Чекаємо Вас та ваших друзів на наступних прогулянках.
   Всього найкращого!
   Людмила Шевченко

 7. Галина Николаевна
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила,Анна Налескина

  Замечательно!И с вдохновением! И даже с музыкой и со стихами!Всем равняться! А ходить-ОБЯЗАТЕЛЬНО!Г.К.

 8. Марина Мірошниченко
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Чудова прогулянка стежками Кудрявця! Багато цінної інформації для вивчення історії Києва. Професійна робота екскурсовода. Дякуємо, пані Людмило! Чекаємо нових маршрутів!

 9. Лдмила Шевченко
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Дякую за відгуки та побажання! Буду рада бачити вас на наступних прогулянках Києвом. До зустрічі!

 10. Ольга
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Дуже вдячна пані Людмилі за цікаву екскурсію. Прогулянка знайомими місцями набула зовсім іншого значення після почутого. Дізналася дуже багато нового з історії Києва, зокрема Кудрявця. З нетерпінням чекатиму продовження екскурсії! Дякую Вам за велику роботу, яку Ви робите для поглибленого занурення нами в історію нашого міста. Успіхів у Вашій дуже потрібній праці! До зустрічі!

 11. Олена
  Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

  Безмежно вдячна і усім раджу прогулянку ‘Провулками Кудрявця’ з чудовою Людмилою Шевченко. Цікаво, оригінально і дуже змістовно!

 12. Тетяна
  Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила

  Дуже сподобалась прекрасна екскурсія по Кудрявцю, яку провела Людмила Шевченко. Я дізналася багато нового і цікавого з історії нашого міста і видатних людей. Відкрила для себе нові куточки Києва, повз які раніше проходила не помічаючи такої краси. Дякую організаторам проекту і чудовому екскурсоводу, з нетерпінням чекаю продовження екскурсії і нових зустрічей.

Залишити відгук про екскурсію