Повернутися до вибору прогулянки

Загублені у часі

trip1_1

Коли ми мандруємо Києвом та вивчаємо його історію, то найчастіше звертаємося або до часів Київської Русі, або до кінця ХІХ та першої половини ХХ століть. Ледь не кожен справжній киянин радо цитує «Повість минулих літ»; знову й знову Гоголівський птах не долітає до середини Дніпра, а кривими вулицями революційних років біжить герой Булгакова — лікар Турбін…

Але що б розказав про нашу вічну столицю городянин XVIII століття? Яким воно було — місто студентів-богословів і гайдамаків, геніальних композиторів і вчених-відчайдухів, просвіти та забобонів, торгівлі та шахрайства, руїн і скромних, як на наше сучасне око, палаців? Зелене, барокове, повстале з попелу епідемій та війн, іще не перекроєне після великої Подільської пожежі 1811 року… Як жили і чого прагнули тодішні кияни, за що і як боролися, у що вірили, чого боялися, яким сподівалися побачити місто в майбутньому, яких пісень співали, якими шляхами ходили з Верхнього міста на шумливий розмаїтий Поділ?..

Дізнатися про це і подивитися на місто очима городянина XVIII століття ви зможете на нашій прогулянці «Загублені в часі», пройшовши від Святої Софії Київської до славетної Києво-Могилянської академії.

Наприкінці прогулянки на вас чекає невеличкий іспит «на справжнього могилянця» та музичний сюрприз — концерт етнічної української музики у «Будинку Галшки Гулевичівни».

Перелік основних об’єктів

  • Музейний комплекс «Софія Київська»
  • Володимирський проїзд
  • Михайлівський Золотоверхий собор
  • Поштова площа
  • вулиця Сагайдачного
  • вулиця Покровська (Покровська церква; ліцей «Поділ»)
  • Андріївський узвіз
  • вулиця Фролівська
  • вулиця Микільсько-Притиська (Фролівський жіночий монастир; Аптека-музей; церква Миколи Притиски)
  • Музей історії благодійництва у Києві («Будинок Петра І») на вулиці Хоривій
  • вулиця Костянтинівська (фонтан «Самсон»)
  • Контрактова площа
  • Староакадемічний корпус НаУКМА
  • Наукова бібліотека НаУКМА
  • церква Святого Духа
  • Музей НаУКМА («Будинок Галшки Гулевичівни»)

Примітка: вартість жетончика фунікулеру — 3 грн.

УВАГА! Графік проведення, поданий нижче, є загальним для всіх прогулянок! Натисніть на відповідну дати аби побачити назву прогулянки, що відбудеться у цей день!

Графік екскурсій
Записатися на прогулянку

Просимо реєструвати кожну людину окремо!

Ваше прізвище та ім'я (обов'язково).

Ваш email (обов'язково)

Телефон

Ваш вік

Виберіть екскурсію:

Вкажіть дату екскурсії

Введіть ПІБ гіда для екскурсії

Відгуки про екскурсію

  1. Валентина
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра

    Я в захваті від цієї екскурсії! Гід — неперевершена! Успіхів їй та всім організаторам заходу! Дуже дякую!

  2. Ольга
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олесандра

    Було дуже, дуже цікаво! Під час екскурсії не покидало відчуття, що дійсно спілкуюся з людиною з далекого минулого, яка розповідала про Київ тих часів. Було багато відкриттів! А які дотепні відгуки людини минулого про сьогодення! Вразив і музичний супровід під час екскурсії та сюрприз наприкінці її. Новаторський підхід до проведення екскурсії мені дуже сподобався! Красно дякую за пізнавально-театралізовану екскурсію! Хай ВАМ щастить у всьому!

  3. Оксана
    Гід, що проводив екскурсію: Саша Уралова

    Вишукано, пізнавально, несподівано, захоплююче. Спасибі Саші за латинь, концерт гурту «Зілля».Одне слово СПАСИБІ.

  4. Оксана
    Гід, що проводив екскурсію: Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олесандра

    Перебуваю під враженням від чудової екскурсії. Дотепно, художньо, артистично! Завдяки Олександрі ми органічно занурилися в світ минулого, а музичний супровід допоміг у цьому. Мій дворічний малюк так само у захваті і від екскурсії, і від гіда. Бажаємо подальших творчих успіхів Олександрі і величезна подяка вашому проекту!

  5. Ольга
    Гід, що проводив екскурсію: Олександра

    Щиро дякую за чудову екскурсію !Багато відкриттів! Прекрасний гід!Було дуже цікаво!

  6. Ольга
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра

    Для мене це вже друга екскурсія в рамках проекту, була ще на «Паньківщина: від Латинського кварталу …». Мушу сказати, що екскурсії дуже різні, але кожна по-своєму цікава та насичена. «Загублені у часі» особливо запам’яталася візитом на горище. Не знаю, чи це в рамках плану, чи експромт – але несподівано та дуже душевно) Хоч, безумовно, кожен пункт маршруту заслуговує буди чиїмось найулюбленішим місцем у Києві. Одним словом, велике дякую організаторам!

    1. Оксана

      Наталка, перед прогулянкою Вам на електронну пошту надійде інформація стосовно місця зустрічі!

  7. Тетяна
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра 18.07.2015

    Дякую Вам за те, що піднесений настрій не залишає мене після зустрічі з Вами і з тим,що Ви встигли нам показати та розповісти. Велика вдячність Вам за Ваш проект і за Вашу роботу! На все добре!!!! Тетяна

  8. Олена
    Гід, що проводив екскурсію: Олександра Уралова

    Дуже дякую за напрочуд цікаву екскурсію! Отримала чимало позитивних вражень, дізналася багато цікавого та нового для себе. Подання інформації було легким та цікавим. Особлива подяка гурту «Зілля» — мені дуже-дуже сподобався їх виступ!!!
    Вся зустріч справила на мене незабутнє позитивне враження!!!! Буду радити своїм знайомим відвідати ці екскурсії!

  9. Віталій
    Гід, що проводив екскурсію: Олександра Уралова

    Новаторська театралізована екскурсія, яку блискуче провела пані Олександра, надихнула мене на створення фільму-спогаду про нашу мандрівку. У фільмі я використав деякі фотографії з середини минулого століття, щоб відчути плин часу. Щиро дякуємо пані Олександрі за дослідницьку роботу і нетрадиційний спосіб подачі матеріалу. Бажаємо нових творчих здобутків і чекаємо на нові цікаві маршрути. Мій фільм «Загублені у часі» можна переглянути тут: https://youtu.be/uzSPzaBoLCY

  10. Олена Юріївна
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра Олексіївна

    Неперевершено!!! Незабутнє позитивне враження! Досі знаходжусь під впливом, ділюсь враженнями з друзями. Велике СПАСИБІ!!!

  11. Вадим
    Гід, що проводив екскурсію: Олександра Уралова

    Культурний шок! Здорово, необычный взгляд на обычные места, театрализованное действие и ты участник! Александра большое Вам спасибо! Успехов и удачи!

  12. Валентина
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра

    Дякую, дуже гарно, вміло. Запам»ятається, бо щиро і професійно!

  13. Марія
    Гід, що проводив екскурсію: Гід, що проводив екскурсію: Олександра Уралова

    Щиро вдячна за таку чудову можливість побувати на такій професійній прогулянці! Музика, атмосфера, навіть одяг пані Олександри заворожив нас з першої секунди зустрічі! Бажаю творчих та професійних звершень та хороших слухачів!

  14. Світлана
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра Олексіївна

    Залишилось багато емоцій….Дуже багато для себе узнала нового…І в першу чергу величезне дякую нашому гіду Ураловій О. О.

  15. Ірина
    Гід, що проводив екскурсію: Олександра Уралова

    Дякуємо за цікаву екскурсію. Дуже сподобалось перевтілення пані Олександри, чудова ідея з музичним супроводом (більшість українців мало знає музику українського бароко) та концертом гурту «Зілля». Після таких екскурсій розумієш, що нам є чим пишатися, і ще краще усвідомлюєш себе українцем. Ще раз дякуємо. Успіхів вам (Олександрі та всій команді) у такій потрібній і важливій справі.

  16. Марія
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра

    Коли у знайомих вулицях проступають риси того міста, якого ти не знаєш, коли за широкими, звичними проспектами раптом відкриваються раніше невідомі будівлі й дворики, коли неначе вперше відчуваєш подих століть у стінах Могилянки і починаєш усвідомлювати, що ось тут ходили — справді ходили — ті, про кого була твоя МАНівська робота — сприйняття Києва безповоротньо змінюється: історія опиняється поруч, виглядає з дворів, проступає крізь стіни, переставши бути просто інформацією з книжок. Дякую за екскурсію:)

  17. Наталья
    Гід, що проводив екскурсію: Александра Уралова

    С Украинской библиотечной ассоциацией «Як тебе не любити, Києве мій!» и побывали 18.07.2015г на бесплатной экскурсии «ЗАГУБЛЕНІ У ЧАСІ». Интересный рассказ Ураловой Александры, нашего гида, о местах на Подоле, знакомство с самым старым жилым домом Киева(с 1891 г. до настоящего времени принадлежит купцам Нечаевым и их потомкам).Молодые люди в этом доме красиво исполнили украинские песни, а дальше — по Покровской, Фроловской и Киево-Могилянская академия, в итоге почти за четыре часа столько интересного и нового узнали. Необычная прогулка, с музыкальным сопровождением, вспомнили латынь, узнали про индианцев , прогулка организована с душой, а Александра, наш гид, вжилась в образ студента филологического факультета 18 столетия. Советую побывать на такой экскурсии, отдыхаешь душой, точно узнаете что-нибудь для себя новое, и подготовьтесь к сюрпризам.

  18. Володимир Дмитрович
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра

    Дякую за цікаву та змістовну екскурсію. Олександра легко та впевнено володіє матеріалом, завдяки чому їй вдається викликати у слухачів жвавий інтерес до подій, які відбувались у нашому місті кілька століть тому. Історія нашого народу раніше часто спотворювалась як з ідеологічних, так і з імперських мотивів. Саме тому, на мій погляд, в наш буремний час особливо важливо замислитись над життям поколінь, що жили до нас на нашій землі. Без знання минулого не можна збудувати світле майбутнє. Сподіваюсь на довге та плідне життя цього цікавого проекту.

  19. Світлана Шпилька
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра Олексіївна

    Дуже сподобалась екскурсія. Незвична подача історичного матеріалу, а також маленькі цікаві дрібнички (але це не дрібнички) про наше місто. Дуже цікавий нестандартний екскурсовод. ЇЇ приємно було не тільки слухати, а й за нею спостерігати (за її жестами, емоціями, поглядом). А потім концерт в найстарішому жилому будинку нашого міста українського гурту «Зілля». Знову цікаве нове знайомство з цікавими творчими людьми. Багато вражень. Рекомендую.

  20. Ніна Ткаченко
    Гід, що проводив екскурсію: Олександра Уралова

    Непересічно, талановмто, майстерно, артистично! Екскрсія з душею, знаннями, смаком та по-справжньому креативно, Щиро дякую за творчість!

  21. Виктория Семенова
    Гід, що проводив екскурсію: Гід, що проводив екскурсію: Александра Уралова

    Очень интересная подача материала Сашей. Талантливый гид и супер познавательная экскурсия. Человек однозначно получает удовольствие от того, чем занимается и зажигает своих слушателей. Большое спасибо ей и всем организаторам этой программы.

  22. Крехова Людмила

    Дякую за враження!
    Існування машини часу давно спростовано науковцями, але не творчими особистостями. І на підтвердження цього стала пішохідна екскурсія, організована УБА «Загублені у часі». Усе: отримана інформація, маршрут, використання технічних засобів (а ми слухали музику тих часів), акторська майстерність і навіть стилізований під кінець VIII століття одяг екскурсовода сприяли створенню атмосфери присутності того давнього часу. Зовсім, зовсім по-іншому уявляється після прогулянки таке знайоме-невідоме улюблене мною місто! Приєднуйтесь!
    Учасниця екскурсії Крехова Л. А.

  23. Таміла
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра

    Вишукана і незвичайна екскурсія, з чудовим музичним супроводом. Цікаво і жваво! Олександра молодець! 3 години пролетіли непомітно, а коли ми вже посідали, слухаючи гурт «Зілля», Олександра ще й хороводи водила з малечею. Дякуємо за піднесений настрій і цікаву інформацію!

  24. Наталья
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова

    Добрый день!Узнала на гоголфесте о такой замечательной бесплатной экскурсии ,зарегистрировалась с друзьями вчера и как бы теперь узнать попадаем ли мы на нее 26.09?Спасибо

  25. Тетяна
    Гід, що проводив екскурсію: Уралова Олександра Олексіївна

    Дякую! Було дуже круто. Гід виразно і театралізовано розповідала факти з історії Києва, приправляючии їх веселими байками. Велике СПАСИБІ Олександрі та всім організаторам заходу.

  26. Марина
    Гід, що проводив екскурсію: Олександра Уралова

    Щиро вдячна за чудову екскурсію. Звавалося б чим може здивувати чергова подорож рідним містом? Але Оександрі вдалося і здивувати, і відрити нові, досі незвідані сторінки нашої історії, і бути однаково цікавим доповідачем для людей різного віку і вподобань. Окрема відзнака мікрофону, що посилював голос і створював зону комфорту для всіх слухачів дійства. Музка — ще один подарунок, як і образ Олександри.
    Бажаю успіхів і заслуженного визнання Олександрі!

  27. Світлана
    Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

    Дякую пані Людмилі та Олександрі Ураловій (яка є автором «Загублених у часі») за чудову екскурсію, проведену 22 жовтня. Захід не був театралізованим, не було й виступу етногурту, але все це було компенсовано в музеї «Могилянки» зустріччю із Т.Сидорчук, яка докладно, емоційно та цікаво розповідала не лише про історію цього навчального закладу, але й про видатних українців, які мають відношення до НУКМА. Таких лекторів, як пані Таїсія, хочеться слухати безкінечно.

  28. Олександра
    Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

    Щиро люблю Київ і не втомлююсь дізнаватись про нього щось нове, тому без сумнівів зареєструвалась на екскурсію «Загублені у часі». Свій вибір зупинила на ній не випадково, адже саме цими вулицями я ходила тисячі разів, сама цікавилась їх історією, відвідувала і Святу Софію, і Михайлівський Золотоверхий, і решту пам’яток нашої культури. Здавалося, що нового я можу дізнатись? Проте пані Людмила не тільки значно доповнила мої знання, за що їй безмежне дякую, але й лишила в мені ще глибші почуття до вже такого рідного міста.
    Чудовий проект, пізнавальна екскурсія та люди, знавці своєї справи. Дякую всім.

    1. Шевченко Людмила
      Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила

      Дякую за відгук та за Вашу любов до Києва. Насправді, під час екскурсії, гіда надихають та підтримують очі тих, хто його слухає. І виникає бажання ще більше пізнавати свою історію та ділитись знаннями з людьми. Спілкуймося й далі — на Київських вулицях, скверах та двориках. До зустрічі і щасти Вам!

  29. Олена

    А я записалась на сегодня 12 ноября, а мне никто не написал и не позвонил о месте встречи. Так и не знаю, состоялась ли екскурсия. Жаль

    1. Світлана Семенова

      Пані Олено, на Вашу пошту (f*******.e****@*****.com) 11 листопада було відправлено повіломлення з інформацією про зустріч.
      Можливо, воно потрапило до Вас у спам або Ви невірно вказали електронну пошту.
      Сподіваємося побачити Вас на наступних екскурсіях!

      Щиро,
      Світлана Семенова, координатор маршруту

  30. Ирина
    Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

    Большое спасибо за сегодняшнюю прогулку (12.11.2015г.) — » Загублені в часі». Увлекательно, познавательно и как-то быстро пролетело время. Несколько подвела погода — дождь, но тем не менее всё было прекрасно. Улицы, улочки, дома, площади, церкви и … Могилянка. Научная библиотека, дом Галшки Гулевичевны, комната-музей и Таисия Михайловна Сидорчук, которая очень интересно провела экскурсию по музею. Спасибо всем организаторам за создание этого проекта.

  31. Олександра Уралова, гід маршруту "Загублені в часі"

    Любі гості і друзі проекту!
    Ми дуже вдячні вам за відгуки, фотографії, відео і любов до історії нашого міста. Нам тепло і цікаво з вами, попри те, що на вулиці зараз близько нуля =).
    Сподіваємося, що наші прогулянки триватимуть і надалі, і ви зможете запросити на них уже своїх друзів, родичів та гостів, а ще я маю надію, що на проекті невдовзі з’явиться багато нових цікавих маршрутів.
    Бажаю вам нових відкриттів і подорожей — книгою, містом і нашим таким надзвичайно строкатим і яскравим часом!

  32. Тетяна
    Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила

    Величезне дякуємо за сьогоднішню прогулянку!( 27.11.2015)- «Загублені у часі». Людмила провела екскурсію на одному подиху. Корисно, цікаво.Площі, будинки, церкви, Могилянка. Супер, тільки трішки холодно вже))) Щиро вдячна за таку чудову можливість побувати на такій професійній прогулянці!

  33. Валентина
    Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила и Уралова Саша

    Велика подяка за прогулянку!( 19.04 2016)- «Загублені у часі». Людмила провела екскурсію на одному подиху. Корисно, цікаво.Площі, будинки, церкви, Могилянка. Дякую за цікаву та змістовну екскурсію. . Історія нашого народу раніше часто спотворювалась як з ідеологічних, так і з імперських мотивів. Саме тому, на мій погляд, в наш буремний час особливо важливо замислитись над життям поколінь, що жили до нас на нашій землі. Без знання минулого не можна збудувати світле майбутнє. Сподіваюсь на довге та плідне життя цього цікавого проекту Чекаю фото з прогулянки.Де можна подивитись?

  34. Антонiна
    Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко, Олександра Уралова

    Вдячна за авторську екскурсiю Людмилi та Олександрi. Багато цiкавих iсторiй з життя мiста дiзналися. Чудова прогулянка.

  35. Лідія

    Мы записались на экскурсию «Загублени у часу» на 21.08.2016, но не получили сообщение о месте сбора.

  36. Олександр
    Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

    Большое спасибо Людмиле Шевченко за прекрасную проведенную экскурсию (28.09.2016). Замечательная, очень интересная, и информативная экскурсия.

  37. Наталя Рингач
    Гід, що проводив екскурсію: Олександра Уралова

    Чесно кажучи, втікаючи буднього дня з робочого місця на екскурсію 31 серпня «Загублені в часі», дуже сумнівалася, що у післябідній час, після лихоманки виконаної «наперед» роботи зможу отримати задоволення. Тим більш, народ збирався повільно, і я навіть подумала, що нас буде менеше десятка разом з екскурсоводом. Але прийшла надзвичайно харизматична і захоплена своїм ділом молода жінка у цікавому строї — чи то костюмі XVII сторіччя, чи то суперсучасному комплекті у етностилі (байдуже, що я не розібралась, їй воно дуже пасувало!) — і все змінилось! Було надзвичайно цікаво, маса нового. От хто з тих, що не ходили на екскурсію, знають про київські пригоди бразильського імператора або альтернативну версію високоморальної історії про Петра і Февронію? Особисто для Олександри — я повідала останню друзям (подружжю, де жінка — дерматолог, і познайомились вони з чоловіком на прийомі) — вони у шаленому захваті, тепер це родзинка всіх гостин! Мені дуже сподобалось про латину і калькулюс — передаваючи теплий камінчик, ми ніби познайомились, і я була вражена освіченістю групи. Окремий респект музею Києво-Могилянки — повернусь туди ще раз на надовше. Дуже дякую. Постараюсь походити з вами ще кудись!

  38. Учні 4-а класу гімназії "Консул" №86
    Гід, що проводив екскурсію: Шевченко Людмила

    12 жовтня учні 4-а класу гімназії «Консул» №86 відвідали екскурсію «Загублені у часі», яка відкинула нас у сиву давнину історії древнього Києва. Ми блукали вузенькими вуличками великого міста і серед їхньої знайомої сучасності ми, крок за кроком, поринали у часи Київської Русі. Важко було уявити, що увесь Київ, здавалося б, такий неосяжний і недосяжний, колись обмежувався його нинішнім центром. На місті невеликої відреконструйованої будови Золотих Воріт колись на декілька кілометрів височіли оборонні кріпосні вали і місто Ярослава велично зустрічало кожного відвідувача на вході Золотоворітською брамою.
    Кожна вуличка відкривала нам свої таємниці, кожен собор зароджував у нас почуття гордості за своє місто і кожна пам’ятка архітектури підсилювала в нас бажання дізнаватися все більше і більше про його історію. Ось, що розказав нам після екскурсії Толя: «Наша екскурсія розпочалася біля метро «Золоті Ворота». Золоті Ворота були головними дверима у місто Київ… Ще ми проходили по вулиці Стрілецькій. Її назвали так, тому що там було багато стрільців з різними видами зброї».
    Наш чудовий екскурсовод пані Людмила протягом усієї екскурсії підтримувала нас у стані німого захоплення. Завдяки їй, ми дізналися не лише багато цікавого про героїчне минуле нашого міста, але й мали змогу познайомитися і з досягненнями сучасного архітектурного та дизайнерського мистецтва, відвідавши виставку інсталяцій різноманітних напрямків: від експозицій створених з перероблених відходів до експонатів електро-технічного походження. Ось якими враженнями від виставки поділилася з нами Миланка: «Найцікавіше було, коли ми були коло Рейторської, там ми сходили на невелику площадку, де була планета Земля з целофанових пакетів та пластикових пляшок. Ще там були дві людини з проводів. Це означало, що люди вже більше і більше використовують техніку, а про планету, мабуть, вже всі здогадалися, «глобальне потепління». Мабуть, саме це хотів передати автор».
    Ми сподіваємося, що ще не одну екскурсію по місту і, навіть, поза його межами відвідаємо завдяки подібним проектам, а також рекомендуватимемо вирушати на екскурсії усім іншим, як, наприклад, у своєму відгукові закликає наша Злата: «Помандруйте по місту Києву і побачите, який він різноманітний та цікавий. Дякую нашим вчителям та екскурсоводу за пізнавальну прогулянку містом». Щиро Вам дякуємо і бажаємо подальших успіхів у Вашій освітньо-просвітницькій діяльності.

    Куратори та учні 4-а класу гімназії «Консул» №86.

    1. Лдмила Шевченко

      Дуже вдячна всім за цікаві відгуки, а дітям — ще й за чудові малюнки! Пізнаваймо й далі Київ разом! Успіхів усім та здоров”я!

  39. Алла Удод
    Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

    Величезна подякаі Людмилі Шевченко за проведену екскурсію 14 липня 2017 года! Відразу видно, що вона знає і любить історію не тільки Києва, а й краю вцілому! Цікаві факти, події, блискуча ерудиція. Щиро вдячна за надзвичайно цікаву, змістовну, пізнавальну екскурсію.Я впевнена, що ще не раз повернемося до послуг Людмили!
    Дуже цікавий музей Києво-Могилянської академії, я в захваті! Дорогесенькі працівники музею, у великому захваті від вашої праці, у створенні цього музею, а також тієї естетики оформлення та подачі оригіналів. Бажаю Вам й надалі бути відданими своїй благородній справі, оптимізму та творчого злету.
    З повагою, Алла

  40. Ганна Т.
    Гід, що проводив екскурсію: Людмила Шевченко

    Найкращі враження від екскурсії «Загублені у часі»! Дуже дякую гідам і організаторам. Це чудовий проект, так тримати!

Залишити відгук про екскурсію